Sanal dünyaya adım atın.
Web Tasarımın Önemi

Web Tasarımın Önemi

Hayatımızın her tarafına girmiş olan internet, kaçınılmaz olarak beğenilerimizi ve ihtiyaçlarımızı da belirlemeye başladı. Sanal ortam olarak adlandırılan alan o kadar büyük ve konular o kadar çeşitli ki sanal bile olsa bazen hiçbirine yetişemiyoruz. Bazılarımız sosyal medyayı oldukça yoğun bir şekilde kullanırken bazılarımız interneti sadece bilgilenmek amacıyla kullanmakta. Bazılarımız ticareti internet üzerinden yaparken bazılarımız tüm alışverişlerini internetten yapmakta. Bazılarımız da bankacılık işlemlerini internet üzerinden yaparak zamandan kazanmaktadır.


İnternetin bu kadar hızla hayatımıza girmesi sonucu web tasarım dediğimiz meslek de hızla gelişmekte, web sayfası oluşturma süresi de geliştirilen yeni programlarla daha da kısalmaktadır. Ancak yeni programlar ve kaliteli bilgisayarlar bir web sitesinin başarılı olabilmesinde yeterli değildir. Asıl olan web sitesinin amacına ulaşmasıdır. Son yapılan düzenlemelerle ticaretle uğraşan her şirketin mutlaka bir web sitesinin de bulunması gerekmektedir. Burada önemli olan nokta web sitesinin içeriğidir. Web sitenizi kendiniz de yapabilirsiniz. Ücretsiz hazır sayfaları kullanarak oluşturacağınız web sitesi fazla zamanınızı almayacaktır. Ancak ister ücretsiz olsun ister profesyonel, yaptığınız web sitesinin amacına ulaşması ve bilinirliği çok önemlidir.


Bir web sitesinin anlaşılır, konuya uygun bir tasarıma sahip, ziyaretçilerin basit ve kolay bir şekilde site içinde gezebildiği, konulan her bölümün aktif olarak çalıştığı, mesaj bırakılabilen bir alana sahip olması gereklidir. Eğer bir e-ticaret sitesiyse burası, ürün alışverişi yapılacağından daha da dikkatli olunması gereklidir. Çünkü müşteriler ürün alabilirler, ürünlerden şikayet edebilirler, değişim isteyebilirler, yardım isteyebilirler ve tüm bunları sağlayacak iletişim hatlarının web sitesinde duyurulması, duyurulmuş olan yardım kanallarının da çalışır vaziyette olması gereklidir. Önemli olan sürekliliktir ve güven duyulmamış bir e-ticaret sitesinin sürekli müşterisi olmaz.


web tasarım


Eğer bir firmanın web sitesinden bahsediyorsak, burada web tasarım oldukça önem kazanmaktadır. Akıcı, firmayı anlatan, ürün ve hizmetlerin bulunduğu, firma logo renklerini taşıyan ya da firmaya uygun renklerde, mümkünse farklı bir tasarım, şirketiniz için olumlu bir puandır. Çünkü artık insanlar web adreslerinden araştırma yapmaktadırlar. Eğer hâlâ bir web siteniz yoksa bu ticari kayıplara da neden olmaktadır. Çünkü globalleşen dünyada artık web siteleri birkaç dilde hazırlanmakta, bir tuşa dokunarak sizinle aynı işi yapan insanları bilgisayar ekranınızda listeleyebilmektesiniz. Rekabet artık sadece kendi ülkenizdeki firmalar arasında değil, tüm dünyadaki rakiplerinizle sizin aranızda. Ulaşılabilir, tüm birimleri çalışan, kolay anlaşılır, basit ve kullanışlı bir web sitesi, web tasarımın da önemini ortaya koyuyor. Herkesin birbirini kopyaladığı şu günlerde özgün bir web tasarım size çok şey katacaktır.

  • HİZMETLERİMİZ

    web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

    windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

    mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

  • Ürünlerimiz