Özel çözümler için özel yazılımlar.
Özel Yazılımlara Neden İhtiyaç Duyarız?

Özel Yazılımlara Neden İhtiyaç Duyarız?

Serbest piyasa koşullarına göre günümüzde müşteri, istediği malı istediği fiyata almakta, üretici ise istediği fiyata satmakta özgürdür. Bu alışverişte müşteri için önemli olan temel kavram; malın kalitesidir. Üretici firmalar ise teknolojiyi maksimum boyutlarda kullanarak, daha düşük maliyet ile daha kaliteli ürünler üretmek için birbiri ile yoğun bir rekabet içine girerler, çünkü kalitesi düşük mal üreten firma, bu katı rekabet koşulları içerisinde, ayakta kalamayacaktır. Düşük maliyet ile kaliteli mal üretmek ise AR-GE çalışmalarına verilen önem, eğitimli işgücü ve teknoloji ile mümkün olmaktadır.


özel yazılımların avantajları


Rekabet Oranı ve Kalite


Geçmiş dönemlerde sektörlerinde tekel olan firmaların bile karşısında, bugün çok sayıda rakip firma bulunmaktadır. Müşterilerin ise internet teknolojisinin nimetlerinden faydalanarak alacakları malı, rakip firmaların fiyat ve kalitesi ile çok kolay karşılaştırma imkanları olduğu düşünülürse, bilgi teknolojilerinin önemi daha iyi ortaya çıkacaktır. Genel ihtiyaçlara yönelik, basit bir paket program kullanmak yerine firmaya özel yazılımların önemi ise bu noktada ortaya çıkmaktadır.


Bir firma için hazırlanan özel yazılımda, yazılım hem bilgi toplamalı hem de firma için bu topladığı verileri firmanın gelecek yatırım kararları için anlaşılır ve kullanışlı raporlar halinde sunmalıdır. Dolayısıyla örneğin; sadece stok programının özel yazılım olması bir işe yaramaz. Stok programından veri alarak entegre çalışan tüm yazılım programı, firmaya doğru bilgileri tablolar halinde sunacak olan yazılımdır. Özel yazılım geliştirme, yazılım firmalarındaki yazılım geliştiriciler tarafından hazırlanır. Bu yazılımlar hazırlanırken, müşteri beklentileri ve talepleri çok net anlaşılır ve bu isteklere göre yazılım hazırlanır. Hazırlanan özel yazılım sayısız kez test edilir ve müşteriye tamamen güvenli olduğu zaman teslim edilir.


Bir firma sadece kendisine özel hazırlanan yazılım sayesinde;


- Çok kısa sürede, çok daha hızlı veri girişi sağlanır.
- Firmadaki her kullanıcının erişebildiği ve görebildiği bölümler ayrı ayrı olarak belirlenebilir.
- Özel yazılım ile bilgi kaybolmaz, kullanıcı kötü niyetle veri silse dahi, özel yazılım sayesinde veri görünebilir altyapıdadır.
- Veriler yedeklenir.
- Yazılım tekrar kurulmadan tüm güncellemeler zamanında yapılır.
- Özel yazılım ile sisteme uyarı kodları konur. Erişim yetkisi olmayan birisi, bu bölgelere girdiğinde mesaj yoluyla uyarı sağlanabilir.
- İstenilen raporlar tek tuşla alınabilir.
- Sürekli hata yapılan bölümler belirlenerek özel yazılım sayesinde bu bölümlerde yanlış veri girişi engellenebilir.
- Firmadaki sistem yönetici, özel yazılım ile tüm kullanıcıları kontrol edebilir.
- Özel yazılım hata verdiğinde, yazılımı hazırlayan firma tarafından anında müdahale edilir. Bu konuda yazılım ekibi yönlendiricidir. Hatanın neden kaynaklandığını firmaya bildirecektir.
- Özel yazılım ile tüm firma çalışanları, aynı sistemi kullandığı için ortak bir dile geçerler. Dolayısıyla verimlilik çok artar.


Firmaya özel yazılım, pahalı bir yatırımdır. Ancak sağlanan faydalar ile maliyet çok kısa bir süre içerisinde kendini amorti edecektir.

  • HİZMETLERİMİZ

    web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

    windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

    mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

  • Ürünlerimiz