Vazgeçilmezimiz olan Mobil Dünyanın Başrol Oyuncusu.
Mobil Yazılımda Iphone Rüzgârı

Mobil Yazılımda Iphone Rüzgârı

Mobil iletişimin tarihçesine baktığımızda çok da geriye gitmeye ihtiyacımızın olmadığını görebilirsiniz. Teknolojik gelişmeler ve süreçler ele alındığında mobil iletişim devlerinden Apple bu alanda çığır açmıştır. 1970’lerden bu yana tasarım ve teknoloji anlamında dünyayı farklı bir noktaya taşıyan Apple mobil yazılım konusunda da bu etkiyi sürdürmüştür.


Apple, mobil yazılım olarak Iphone’larda IOS teknolojisini kullanmaktadır. Başlı başına bir teknoloji olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğimiz bu yazılım güvenlik ve kullanım açısından kullanıcısını desteklemektedir. Özellikle güvenlik açıkları konusunda diğer mobil yazılımlara nazaran daha güvenli olduğunu görebilirsiniz. Sistem bütünlüğü ve uygulama ağı açısından oldukça zengin olmasına rağmen bazı konularda eksiklikleri olduğunu öne sürebilir fakat bütün bu eksikliklere rağmen kullanıcılarının İphone’dan vazgeçmediğini de görebilmekteyiz. Kısaca IOS’tan bahsedecek olursak;


Mobil Yazılımda Iphone Rüzgarı


Dünyanın en gelişmiş mobil yazılımlarından biri olan IOS Iphone ‘un mevcut temelini oluşturmaktadır. Hem günlük işlerde hem de çalışma ortamınızda işlerinizi bir arada yürütebileceğiniz uygulamalar ve özellikler içermektedir. Ara yüzündeki kolay anlaşılabilirlik kullanıcı dostu oluşunun bir göstergesidir. Basit ama görsel anlamda çekicilik yaratan ana ekranıyla yerleşik uygulamalara rahatlıkla ulaşmanızı sağlar.


İnternette gezinirken aynı zamanda arama özelliğini kullanmanızı veya uygulamalar arası geçişi kolaylıkla yapmanızı sağlar. Ne yapıyor olursanız olun IOS özel bir iphone uygulama geliştirme ile size bir mobil yazılımın sunabileceği her şeyi aynı anda sunabilir.


Apple, kullanıcılarına hem donanımı hem de Mobil yazılımı aynı anda sunduğu için her şey uyum içinde çalıştırılabilir durumdadır. Böylece uygulamalar çift çekirdekli işlemci, hızlandırılmış grafikler, kablosuz bağlantı antenleri ve diğer donanım özellikleriyle uyum içinde çalışmaktadır. Özellikle Multitasking özelliği ile aynı anda iki uygulamayı birden kullanabilirsiniz.


Bütün bu iyi özelliklerinin yanında IOS ‘un fotoğraflarınızı ve içinde bulundurduğu diğer bütün bilgilerinizi depolayabilme imkânı sağlayan internet tabanlı bulut sistemi Icloud ile de tamamen iç içedir. Yani İcloud sayesinde yazılımın içinde yaptığınız kişiselleştirmeler dâhil size ait bütün bilgileri aynı anda yedekleyebilir. Mevcuttaki bilgilerinize herhangi bir şey olması durumun geri yükleyebilirsiniz. Yedekleme bir iphone için vazgeçilmez gerekliliklerden Icloud bu durumun eksikliğini fazlasıyla gidermektedir.


Ayrıca bu yıl gelen IOS 9 ile birlikte Apple Music uygulaması da devreye girmiştir. Bu sayede diğer müzik uygulamalarına da ihtiyaç kalmamıştır. Apple Music IOS 9 da yerleşik olarak bulunduğundan Tek yapmanız gereken üyelik seçeneklerinden birini tercih ederek dilediğiniz müziği indirmeniz.


IOS un öne çıkan diğer bir özelliği ise yeni güncellemesiyle birlikte gelen Handoff Özelliğidir. Bu özellik sayesinde Iphone nuzda yarım kalan bir işinizi diğer herhangi bir Apple cihazından devam ettirebilirsiniz. Tabiî ki bu özelliğin aktive olması için diğer cihazlarınızla ortak kullandığınız bir icloud hesabınızın olması gerekmektedir.


Diğer yandan bu kadar özelliği bir arada bulunduran bir mekanizma için batarya problemi gayet doğal karşılanmakta fakat Apple son çıkardığı modellerinde bu sorunu da aşmış gibi görünüyor. Zamana ve kullanıma bağlı deformasyonlar için bir şey diyemeyiz ama yeni modellerinde batarya ömrünün %70 oranında uzatıldığını rahatlıkla söyleyebiliriz.


İphone bir telefona ve mobil yazılıma dair her şeyi bir arada bulunduran bir mucize gibi adeta bazı olumsuz yanları dışında kullanıcısına hemen hemen her şeyi bir arada sunan bir dünyası olduğunu ve daha iyisi yapılana kadar mobil yazılım dünyasının göz bebeği olmaya devam edeceğini söyleyebiliriz.

  • HİZMETLERİMİZ

    web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

    windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

    mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

  • Ürünlerimiz