Mobil Dünyanın Önemi.
Mobil Uygulamaların Önemi

Mobil Uygulamaların Önemi

Mobil uygulamalar oldukça yaygınlaşan ve gün geçtikçe de işlevi kendi içinde artan uygulamalardır. Bu uygulamalar mobil cihazlardan ait olduğu kurumun, firmanın hizmetlerine daha süratli ve etkin bir biçimde ulaşmayı sağlar. Mobil uygulama bilgisayarınıza veya herhangi bir mekâna ihtiyaç duymadan her an her yerde hizmet alımı için son derece önemlidir.


Mobil Uygulamaların Önemi


Mobil uygulamalar özellikle artan ve karmaşıklaşan hizmet sunumları için son derece kullanışlı ve pratik çözümler getiren uygulamalardır. Bu uygulamalar çoğunlukla masa üstü veya notebook uygulamalarının sunduğu hizmetlerin tümünü verebilmektedir. Bazı banka uygulamaları güvenlik ve esneklik bakımından mobil uygulamalarda işlem kısıtlaması koysa da, başta bankalar olmak üzere oldukça hızlı ve süratli bir biçimde yaygınlaştırılan uygulamalardır. Gelinen noktada hemen her alanda mobil uygulamaların gelişimi gözlenmektedir. Birçok uygulama aldığı reklamlar ile kendine gelir sağlarken, ücretli olarak da piyasaya sunulan mobil uygulamalar mevcuttur. Mobil uygulamalar kullanıcıya oldukça büyük bir zaman kazanımı ve hizmet alma özgürlüğü sağlamaktadır. Bilgisayarların taşınamadığı veya bulunmadığı ortamlarda, kolaylıkla hizmet portalına erişmek ve istenilen bilgiye ya da hizmete çok kısa sürede ulaşmak oldukça önemli bir konu olarak gündemdedir. Bu gündemin ana temasında istenilen yerden istenilen hizmete istenilen an ulaşmak olsa da, asıl kök neden son sürat yaşanan günlük hayattır. Bu hayatın süratine en uygun bilgisayar çağı kazanımı mobil uygulamalardır. İnsan kaynaklarından yemek siparişine dek birçok sektörün en süratli hizmet sunumu mobil uygulamalar üzerinden olmaktadır. Yazılım sektörü de bu çerçevede tüm enerjisini yeni mobil uygulamaların tasarlanmasına harcadığı kadar, mevcut uygulamaların başta ara yüz ve işlem esnekliği olmak üzere geliştirilmesine de harcamaktadır. Mobil uygulamaların da normal bilgisayar işletim sistemleri gibi farklı işletim sistemlerine uyarlanması durumu söz konusudur. Zira mobil cihazların işletim sistemleri de biri birinden farklıdır. Bu durumda aynı uygulamanın farklı işletim sistemlerine uyarlanması söz konusu olmaktadır. Bu uygulamaların başarısı ve geliştirilmesi de yazılım uzmanlarının son dönem en büyük proje yarışları arasında yer almaktadır. Gelişen ve hızla akan hayatın peşinden daha hızlı koşan mobil uygulamaların tasarımı da her geçen gün daha da ilgi çekici hale gelmektedir.


Mobil uygulama hemen her alanda başta zamanla yarışın en büyük silahı olmakla birlikte, sağladığı avantaj ve işlem esnekliği ile de oldukça rağbet görmektedir. Her ne kadar klasik bilgisayar program ve uygulamaları da kullanılsa da, mobil uygulamalar hızla yükselmektedir.

  • HİZMETLERİMİZ

    web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

    windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

    mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

  • Ürünlerimiz