Mobil Dünyada Iphone'un Yeri.
Mobil Dünyada Iphone’un Rolü

 

Mobil Dünyada Iphone’un Rolü

İlk model dokunmatik ekranlı iPhone, cep telefonu sektörü için devrim niteliğinde bir model olmuştu. Daha sonradan; çeşitli yeni özellikler eklenerek ve geliştirilerek piyasaya sürülen yeni modellerle beraber, iPhone akıllı telefonlar, iş dünyası, sanat dünyası da dahil olmak üzere, adeta, teknoloji severlerin vazgeçilmez ve ellerinden düşüremedikleri bir parçaları haline geldi.


iPhone Her Bir Yeni Modelde Rakiplerinin Kat Kat Üzerine Çıkmaya Devam Ediyor


2007 yılında Steve Jobs’un sunumuyla tanıtılan iPhone, belki bazı donanımsal özellikler bakımından mevcut rakiplerinin gerisinde kalmıştı. Klasik sistemlerden ve donanımlardan sıkılan telefon kullanıcılarının imdadına iPhone akıllı telefonlar yetişti. Satışa çıktığı andan itibaren dünya çapında 6.1 milyon satış yapan iPhone akıllı telefonlar, mobil dünyada dikkatleri bir anda üzerine çekmişti. Piyasaya sürülen ilk iPhone’un, her ne kadar donanımsal olarak bazı eksikleri olsada, 2007 yılından günümüze kadar Apple tarafından piyasaya sürülen yeni modeller ile iPhone yenilenmeye ve her bir yeni modelde akıllı telefon kullanıcılarını şaşırtmaya, mobil dünyada ise rakiplerinin kat kat üzerine çıkarak, rekabeti en üst seviyeye taşımayı başarmıştır.


iOS Nedir ?


iPhone’un mobil işletim sistemi olan iOS, Mac OS X’ten üretilmiş olup, içerisinde ise 4 adet ayrı katman bulunmaktadır.


iOS Uygulama Geliştirme


Şirket sahiplerinin, e-ticaret sitelerinin, hizmet sağlayıcılarının mobil dünyada ulaşılabilir olması ve bir uygulamaya sahip olmak, en büyük avantajlardan biri olarak görülüyor. iPHONE uygulama geliştirme sayesinde, kullanıcılar, kendi mobil uygulamalarını yazarak ve geliştirerek dünyanın bir ucundan diğer ucuna iPhone akıllı telefonları vasıtasıyla ulaşabiliyor ve ticareti daha kolay ve pratik bir hale getirebiliyorlar. iOS uygulamalarının büyük bir kısmı, Xcode yardımıyla, Objective-C ile yazılıyor fakat, C++ ile C yardımcı olarak kullanılıyor. Ayrıca OpenGL ile yazılan oyunların C++ kullandığını ve Unity’nin C# kodları çağırmaya izin verdiğinin bilgisini de ekleyelim.


Kısaca söylemek gerekirse, elimizde 4 farklı dil mevcut, C, C++, Objective-C ve Swift.


Mac OS X yüklü bir bilgisayarınız varsa uygulama geliştirmeye Xcode yardımı ile hemen başlayabilirsiniz. Hızlı ve kolay bir biçimde bir mobil uygulama ortaya çıkartmak istiyorsanız Objective-C dilini öğrenmek sizin için en mantıklısı olacaktır.


Söz konusu telefon piyasası ve mobil dünya olduğunda, iPhone açık ara rakiplerinin önüne geçerek, her gün yarattığı yeniliklerle ve dikkat çekici özelliklerle, dünyanın bir numarası olmaya devam edecek gibi gözüküyor. Hızla gelişen mobil dünyada, çıkacak olan yeni iPhone modellerinin hangi özelliklere ve yeniliklere sahip olacağı ise, kullanıcılar için hale bir merak konusu.

  • HİZMETLERİMİZ

    web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

    windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

    mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

  • Ürünlerimiz