Yazılım Dünyasında Kendinize Yer Açın.
Kimdir Bu Yazılım Firmaları

KİMDİR BU YAZILIM FİRMALARI?

 

Bilgisayar, akıllı cep telefonları, tablet, akıllı ev aletlerinin yaygınlaşmasının yanı sıra uzay ve robot teknolojilerinin gelişmesi ile birlikte yazılım sektörü de büyük önem kazanmaya başladı.


Bilgisayarınızın en ufak mouse hareketi, cep telefonunuzun video çekme özelliği, tabletten oyun oynama gibi basit görünen bütün işlemler titizlikle hazırlanan yazılımlar sayesinde gerçekleşebiliyor. Dolayısıyla bu yazılımları gerçekleştiren firmalar büyük pazar payına sahip bu yazılım sektöründe en iyi olmak adına mücadele veriyorlar.


Yazılım firmaları askeri, sağlık, eğitim, güvenlik ve özel sektör gibi geniş alanlarda faaliyet gösterebilmekte, küçük ve büyük çaplı kamu ve özel sektörün bilgi saklama ve bilgi güvenliği konusunda da büyük yardımcı olabilmektedir.


Dünyanın en büyük yazılım firmaları hakkında kısaca bilgi vermek gerekirse;


Bir Dünya Devi


• Microsoft: Windows, Xbox ve Lumia gibi ürünleriyle tanınan ve yaptığı büyük satın alımlarla adını duyuran büyük yazılım ve bilişim şirketidir. 1975 yılında Amerika Birleşik Devletleri'nin Washington - Seattle kentinde “ her eve bir bilgisayar” sloganı ile yola çıkan iki üniversite öğrencisi ( Bill Gates ve Paul Allen ) tarafından kurumuştur.


Yazarkasa ve Hesap Makinesi Deyince


• IBM: ABD merkezli şirket, dünyanın en büyük hizmet ağına sahip bilişim şirketidir. 170'den fazla ülkede 400.000’i aşkın çalışanı ile faaliyet göstermektedir. Faaliyet alanları arasında bilgisayar ve donanım üretimi, yazılım ve sunucu hizmetleri ve AR-GE bulunan şirket dünyada her yıl en fazla yeni patent alan şirket durumundadır.


Diğer Önemli Firmalar


• Oracle: 1977’de ABD – Kaliforniya da kurulan Oracle, Microsoft’un ardından dünyanın en büyük ikinci şirketi konumundadır. 120.000’i aşan çalışan sayısı ile 145 ülkede faaliyet gösteren şirket müşterilerine veri tabanı, uygulama sunucusu ve geliştirme araçları, iş uygulamaları alanlarında yazılım çözümleri sunmaktadır.
• SAP: Almanya – Walldorf merkezli şirket Avrupa’nın en büyük yazılım şirketidir. SAP, 5 eski IBM çalışanı tarafından 1972 yılında Almanya’da kurulmuştur. 120’den fazla ülkede faaliyet gösteren SAP, çeşitli büyüklükteki firmalara şirket yazılım uygulamaları konusunda hizmet vermektedir.
• HP: ABD – Kaliforniya merkezli çok büyük bir uluslararası şirket olan HP; bilgi işlem, baskı sistemleri ve sayısal görüntüleme donanımları üretimi konusunda hizmet vermektedir. Ayrıca yazılım ve hizmet sağlayıcısıdır. HP dünya çapında hükümet, sağlık ve eğitim sektörlerindeki müşterileri için geniş teknoloji ürünleri ile birlikte yazılım ve bilişim hizmetleri de sunmaktadır.
• Symantec: Uluslararası bir yazılım şirketi olan Symantec, 1982’de ABD – Kaliforniya’da kurulmuştur. Özellikle güvenlik ve bilgi yönetimi yazılımları üzerinde yoğunlaşmış olan şirket 40’tan fazla ülkede hizmet vermektedir.

  • HİZMETLERİMİZ

    web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

    windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

    mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

  • Ürünlerimiz