Yazılım Firmaları Geleceğinize Yön Verir.
Doğru Yazılım İçin Doğru Yazılım Firması

Doğru Yazılım İçin Doğru Yazılım Firması

İş alanınız ya da kurmak istediğiniz sistem ne hakkında olursa olsun, sisteminizin; doğru, sağlıklı, kontrol edilebilir, beklenti ve ihtiyaçlarınıza cevap verebilir niteliklerde olması için doğru yazılım ile oluşturulması gerekmektedir. Doğru yazılım için de en büyük destekçiniz yazılım firmaları olacaktır.


İş alanlarına göre yazılım ihtiyaçları iki şekilde karşılanabilmektedir;


 

 • Hazır yazılımlar: Sektörel bazda, genel kabul görmüş esaslar üzerine oluşturulmuş yazılımlar paket olarak sunulmaktadır. Bu paketlerde sistem direkt kullanıma hazırdır. Bu hazır yazılımlarda, herhangi bir değişiklik yapılamamaktadır. Bu nedenle, sizin ihtiyaç ve verimliliğinize cevap veremeyebilir.
 • Yazılım firmaları ile oluşturulan yazılımlar: Yazılım geliştirme ve uygulama imkanına sahip yazılım firmaları ile yapılan çalışma sonrası, tamamen ihtiyaçlara yönelik oluşturulan yazılımlardır.

 


Yazılım firmaları aracılığı ile oluşturulan yazılımlar, hazır paketlerdeki tarzda, yani “Al kullan“ şeklinde değildir. Bir ön çalışma süreci gerektirdiğinden kullanıma başlanması biraz zaman alacaktır. Ama sağladığı verim ve sürdürülebilirlik, hazır yazılım paketlerinden çok daha fazladır. Ayrıca zaman içinde ihtiyaca göre düzenlemelere imkan verir, yeni eklemeler ya da eksiltmeler yapılabilir. Size özel yazılım oluşturulması sürecindeki aşamaları kısaca sıralamak gerekirse;


 

 • 1. Aşama: Bu aşamada; istekleriniz, organizasyonunuzun özellikleri, oluşturmak istediğiniz sistem hakkında ve benzeri bilgiler yazılımı sağlayacak firma yetkililerince toplanır. Bu ilk aşamada, ne kadar çok şey açıkça ilgili yazılım firmasıyla paylaşılırsa, size özel oluşturulacak yazılım da o kadar etkin olarak oluşturulabilir.
 • 2. Aşama: Yazılım firması, topladığı veriler ışığında yazılım oluşturur ve test aşamalarına başlanır. Bir süre sonra, bu testler, sistemin bire bir kullanımı noktasında da uygulanır. Bu noktada oluşan hata veya eksiklikler varsa giderilir.
 • 3. Aşama: Eğitim aşamasıdır. Bu aşamada, sistemin etkin ve verimli kullanımı için yazılım firması, işin teknik ve kullanıcı bölümleri için bilgilendirmeler yapar ve kullanım sonrası desteğini her zaman sürdürür.

 


Doğru yazılım firması seçiminde, dikkat edilmesi gerekenler sadece o firmanın referansları değildir. İşlerine yaklaşımları en iyi şekilde değerlendirilmelidir. Örnek vermek gerekirse; “Sisteminizi hemen kurarız, yazılım tarafı kolay “ gibi söylemler ya da genel ifadeler, bu konuda çok itibar görmez. Yazılım geliştirme konusunda, her organizasyonun, şirketin ya da kişilerin talepleri, beklentileri ve ihtiyaçları farklıdır. Bu farklılık nedeniyle her biri için özel çalışma yapılması bir zorunluluktur. Benzeri nedenlerden dolayı, eğer çalıştığınız yazılım firması bu hassasiyetlere göre süreci gerçekleştiriyorsa, doğru yolda olduğunuzu düşünebilirsiniz.

 • HİZMETLERİMİZ

  web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

  windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

  mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

 • Ürünlerimiz