CMS (İçerik Yönetim Sistemleri) İle Tanışın.
Cms İçerik Yönetim Sistemleri

 

Cms İçerik Yönetim Sistemleri

İçerik yönetim sistemleri, (CMS- Content Management System) öncelikle web sitelerinin yönetilmesini sağlamakla görevlidir. Web sitelerinin içeriğinin oluşturulması, kategorilere ayrılması, düzenlenmesi, yönetilmesi, web sitelerine erişilmesi ve bu sitelerin kontrol edilmesini sağlayan birçok işleve sahip bir yazılımdır. CMS yazılım temel olarak web tabanlı çalışan bir sistemdir.


İçerik yönetim sistemleri sayesinde, web sitesi sahipleri ya da site yöneticileri herhangi bir bilgisayardan giriş bilgilerini yazdıktan sonra internet sitesinde bulunan yazı, müzik, fotoğraf video, film ve dosya gibi bütün içerikleri düzenleme olanağına sahip olmaktadır. Bunların yanı sıra web sitesine yeni içerikler de ekleyebilmektedir. Bütün bunlar için ekstra başka yazılımlara ihtiyaç yoktur. CMS içerik yönetim sistemleri dünyada en fazla tercih edilen ve kullanılan yazılımlardandır. Birçok yazılım firmaları ürünlerini belli amaçlar doğrultusunda değiştirerek kişilere özel içerik yönetim sistemleri tasarlamaktadır.


CMS içerik yönetim sistemleri risk barındırmaz. Maliyet açısından da oldukça caziptir.


CMS İçerik Yönetim Sistemlerinin Yararları:


CMS içerik yönetim sistemleri, sürekli içerik güncellemeleri yapan firmalar tarafından rahatlıkla kullanılabilir. Bunun yanı sıra blog ve makale gibi sürekli içerik değişikliği gerektiren web siteleri için de uygun bir sistemdir. CMS içerik yönetim sistemleri herhangi bir ön bilgi gerektirmeden kolaylıkla kullanılabilen bir sistem özelliğine sahiptir. Kullanımı oldukça sadedir. CMS yazılım ile bütün kontroller web sitesi yöneticisine aittir. Farklı firmalara bağlı olmak gibi zorunluluklar CMS içerik yönetim sistemleri sayesinde ortadan kalkmıştır. Bu yönden kullanıcıları için avantaj sağlamaktadır. CMS ile web sitesinde yer alan herhangi bir içeriği basit bir şekilde kaldırmak mümkündür. İçerik kaldırıldığında CMS içerik yönetim sistemleri kaldırılan içerikle ilgili her şeyi siteden temizleyip güncelleme yapmaktadır.


Teknolojinin gelişmesiyle birlikte web sitesi içerikleri artık mobil ortamlardan da kolaylıkla yönetilmektedir.


CMS İçerik Yönetim Sistemleri;


*ECMS (Enterprise CMS)
*WCMS (Web CMS)
*DMS (Document Management System)
*MCMS (Mobile Content Management System
*CCMS (Component Content Management System)
*MCMS (Media Content Management System) olmak üzere altı çeşit CMS içerik yönetim sistemi vardır.


Kısaca bunlardan bahsedecek olursak;


ECMS: Firmaların kullandığı CMS içerik yönetim sistemlerinden biridir. ECMS’de belgeler, firma kayıtları ve elemanlar ile ilgi grafikler yer almaktadır.


WCMS: Ara yüzlere sahip bir sistemdir.


DMS: Elektronik belgelerin, fotoğraf arşivlerinin kontrolü için kullanılan CMS çeşididir.


MCMS: Mobil telefonlar için yapılmış içerik yönetim sistemdir.


CCMS: Bileşik içerikleri yönetmek için yapılmış bir sistemdir.

  • HİZMETLERİMİZ

    web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

    windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

    mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

  • Ürünlerimiz