Android Uygulama Geliştirme Araçları
Çeşitli Android Geliştirme Araçları

Çeşitli Android Geliştirme Araçları

Özellikle Android geliştirme araçları ile ilgili olarak android geliştirme sistemleri akıllı ürünlerde tabletlerde mobillerde bulunmaktadır. Bu araçlara dönük olarak geliştirilmiştir. Böylelikle hızlı ve kullanılabilen bir uygulamada olmuştur. Yazılım şirketleri bu ürünü bu modellere uyarlayarak çok fazla kullanıcı kitlesinin yaralanabilmesini sağlamaktadır.


android uygulama


Android uygulamalarına yönelik olarak 5 farklı araç modeli geliştirilmiştir. Özellikle her birinin çeşitli olanaklar sunması ve kullanılabilir ölçütlerde bir durum oluşturması da kullanım alanlarını çeşitlendirmiştir. Bu araçlardan bazıları şunlardır. Android SDK yazılım geliştirmede kitaplığı ve geliştiricileri araçlarının oluşturulması test ve uygulamaların sağlanması çok önemlidir. Bu işlemde hızlı ve kullanılabilir bir Android içeriği sağlamaktadır. AST paketlerine dönük olarak uygulamalar geliştirilmektedir. Bu ürününü içerisinde bulunan farklı sürümler ile birleştirilerek gerekli olan paket programları indirebilir ve gerekli olan açılımları sağlayarak ürününüzü geliştirebilirsiniz. Diğer araç ise Yerel kalkınma KİT(NDK) olarak adlandırılan modeldir. Ulusal kültür sarayı olarak adlandırılan android geliştiricilerin kendi uygulama modelleri olarak C ve C++ gibi yerel kodların dillerinin kullanarak parçaların geliştirilmesi sürecinde önemli detaylar sağlamaktadır. Burada özellikle takip yapılabildiği sürece gerekli olan uygulamalar gerektiğinde incelenebilir ve uygulamalara dönük olarak geliştirme sağlanabilir.


Bir başka geliştirme aracı olarak ele alınacak model ise Titanyum mobil STK olarak ele alınmaktadır. Titanyum SDK topluluk geliştiriciler de farklı bir model olarak bulunmaktadır. Özellikle bu ürünü java script kullanarak sağlayabilme şansı bulunmaktadır. Bu modelle ilgili olarak ele alınılacak temel durum şudur ki kaliteli içeriği yaygın ve kullanılabilir bir dönüşüm sağlar. 5000 API leri titanyum modelleri ile birlikte geleneksel ve yerel uygulama kanalarının yerli modelleri ile kıyaslanırken gerekli üst kullanım detaylarını da sunmaktadır. Bu üründen başka tercih edilen diğer modelde Hiper Android hazırlayan olarak ele alınmaktadır. Bu model ile birlikte çok daha hızlı ve ürün kullanım kalitesini arttıran bir modelde ele almaktadır. Böylelikle kolay kullanım ve yazılım çeşitlerini de oluşturabilen bir uygulamadır. HAC üzerinde geliştirilen bir modelde cihazların geniş bir destekte yapılmasına olanak sağlamaktadır.


Son olarak tercih edilen ve popüler bir diğer uygulama da bir web tasarım ürünü olan Adobe Aır olarak ele alınmaktadır. Bu uygulama ile birlikte çeşitli geliştiricilerin aygıtlarının kullanıma bağlanması ve kullanması ile birlikte gerekli donanım cihazlarına depolama yeri açma görevi de sağlamaktadır. Zaman ve işlem tasarrufundan ayrıca maliyetlerden de önemli oranda indirim sağlayıp kar oluşturacağı için gerekli çalışma koşullarını da uygun bir şekle getirmektedir.


  • HİZMETLERİMİZ

    web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

    windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

    mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

  • Ürünlerimiz