Başarılı IOS Uygulamalar İçin Tavsiyeler.
Başarılı İos Uygulamaları İçin Geliştiricilere Tavsiyeler

Başarılı İos Uygulamaları İçin Geliştiricilere Tavsiyeler

Mobil uygulama geliştirmek isteyenler için başlangıç olarak ne yapılacağı, hangi noktadan hareket edileceği sorusu çoğu zaman sıkıntı yaratabiliyor. Özellikle sağlam bir kullanıcı kitlesi olan Apple ürünlerinin işletim sistemi olan iOS tabanlı uygulamalar geliştirmek Apple’ın 2008 yılında tanıttığı iPhone 3G’nin çıkışından beri popülerliğini ve yükselişini koruyor. Buna ek olarak günde yüzbinlerce dolarlık işlerin döndüğü App Store uygulamalarında bazı doğru bilinen yanlışlardan kurtularak istediğiniz hedefe ulaşabilirsiniz.


Karmaşık ve riskli getirisi olan fikirler yerine basit ve piyasa öncelikli adımlar!


Bu noktada birçok girişimci, fikirlerini ilk iş olarak çok ciddi, karmaşık, anlaşılması zor sorunların üzerinden çözüm üreten mobil uygulamalara ağırlık veriyorlar. Fakat günümüzün çabuk tüketilen uygulama piyasasında kullanılabilirlik, basitlik, sadelik ve pratiklik ön plana çıkmış durumda. Bu süreci göz önüne alırsak, eğer hedef kitleniz App Store kullanıcıları ise, uygulamanın tasarımı, yazılımı, testleri ve piyasayı çıkış tarihi 3 ay gibi bir süreyi kesinlikle geçmemeli.


mobil uygulama geliştirme


Her zaman iOS temel seviye geliştirmesini iyi öğrenin ve tazeleyin!


Ne kadar önemsiz görünse de mobil uygulama ve iPhone uygulama geliştirme projelerinde genellikle ciddi hatalar temel seviye yazılım bilgi eksikliğinden kaynaklanmakta. Elbette iOS hakkında konuşunca Objective-C söz konusu oluyor. Bu açıdan Objective-C diğer dillerden büyük oranda farklı olduğu için diller arasındaki farkı ve benzerlikleri iyi kavramak ve unutmamak gerekiyor. Bu konuda TreeHouse ve iOS7 Tech Talk Videos’un size büyük yararı dokunacaktır.


iOS işletim sistemi piyasasını anlık takibe alın ve güncelliğinizi koruyun!


Piyasadan haberdar olmanın en sağlam ve güvenilir yolu herkes tarafından bilinen günlük haberleri edinebileceğiniz blogları takip etmektir. iPhone uygulama geliştirme konusunda güvenebileceğiniz ManiacDev ve MobileTuts gibi blogları takip edin. Mutlaka en güncel ve popüler Objective-C repolarından günlük olarak haberiniz olsun. Ayrıca mutlaka ücretsiz ve bazı premium özellikleri sunan BinPress ve CocoaPods gibi siteleri takip edin. İnternette sayısız şekilde open source kod dizilimleri sunan ve bunları hazır halde kütüphane dizininize anında aktarabileceğimiz forumlar bulunmakta. Bunlardan elinizden geldiğince yararlanmaya bakın. Elbette hiçbir kod dizini mobil uygulamanızın test aşamasında istediğiniz performansı ve kaliteyi vermeyebilir. Bunun için sürekli farklı kod kombinasyonlarını denemekten çekinmeyin.


Elbette bu tavsiyeler haricinde sadece mobil uygulamalara özgü olmayan, bilgisayar ve yazılım içeren her işte uymanız gereken tavsiyeler dâhilinde sistemli, programlı, özgün ve gerçekçi olun!

  • HİZMETLERİMİZ

    web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

    windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

    mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

  • Ürünlerimiz