Android Uygulama dünyası ile tanışın!
Android Uygulama

 

Android Uygulama

Android uygulama denildiği zaman yazılım geliştiricilerin aklına değişik ekranlar, farklı özelleştirilmiş sistemler üzerine yazılan kodlar, işletim sistemi üzerinde yer alan karmaşık farklı uygulamaların telefon üzerine etkisi vs.. gibi sayısız sorun geliyor olsa da bu yazılımları kullanan kullanıcılar için sadece ihtiyaçları karşılayan parıldayan bir dünya olarak görünüyor.

android uygulama


Android uygulamalar geliştiricilerine yönetilmesi gereken pek çok parametre bıraktığı için zor geliştirilen uygulamalardır. Son derece gelişmiş cep telefonlarının ve tabletlerin farklı özellikleri desteklemek, kullanıcılara cihaz bağımsız olarak kaliteli bir deneyim sunmak yönetilmesi oldukça güç olan faktörlerin başında yer almaktadırlar. Android uygulama geliştiriciler uygulama geliştirme süreçlerinin tüm zorluklarının yanında çok sayıda farklı cihazın getireceği değişik sorunları da düşünerek hareket etmek zorundadırlar. Örneğin Iphone uygulamaları geliştirilirken ekran çözünürlükleri, telefon modelleri ve telefon yapıları gibi parametreler önceden bilinmekte ve tüm önlemler bu cihazların tiplerine göre baştan alınmaktadırlar. Ancak uygulama dünyası için ne yazık ki böyle bir kolaylık bulunmamaktadır. Android uygulamalar Finlandiya’nın özel bir firmasının ürettiği bir telefonda da çalışırken Çin’de üretilen farklı bir cihazda da çalışmaktadır. Kimi üretici telefona soft buton koymakta kimi ise butona telefon üzerinde de fiziki olarak yer vermektedir. Bir üretici ekranı çok büyük olsun diye 10” geliştirirken diğer üretici saat gibi taşınabilmesi için oldukça küçük geliştirmektedir. Tüm bunlar sonsuz sayıda farklı cihazın piyasada olabileceği anlamına geldiğinden geliştiriciler farklı çözümler bulmak zorundadırlar.
Kusursuz Android Uygulama Geliştirme Deneyimi Hayal Değil !

Bugün Android uygulama geliştirilirken piyasadaki tüm marka model telefona uyumlu olarak geliştirme yapılamayacağı için genelde firmalar Pazar payı en fazla olan cihazları temel almaktadırlar. Pazar payının ciddi bir bölümüne hitap eden bu cihazlar baz alınarak yapılan geliştirmeler çok farklı tipte telefonlar ile karşılaşıldığında elbette ki kullanıcı tarafında olumsuz deneyimler sunuyor olsa da geliştirme maliyetlerini çok ciddi oranda azalttığından tercih edilmektedir.


Codex, tüm bu standartları uygulama geliştirme süreçleri başladığı dönemlerden beri belirlemekte ve uygulama geliştiricilere danışmanlık hizmetleri sunmaktadır. Unutulmamalıdır ki uygulama geliştirme süreçleri kendi başlarına oldukça zorlu süreçlerdir. Bu süreçlere ne kadar fazla bilinmeyen faktör eklenirse başarısızlık ihtimali o denli fazla olacaktır. Burada yapılması gereken tüm bu bilinmezleri en doğru yaklaşımlarla minimize etmektir. Codex, geliştirdiği çok sayıda uygulamada elde ettiği büyük başarı ile kusursuz Android uygulama geliştirme deneyiminin hayal olmadığını gözler önüne sermeye devam ediyor.

  • HİZMETLERİMİZ

    web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

    windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

    mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

  • Ürünlerimiz