Android Uygulamalarda Karşınıza Çıkabilecek Sorunlar.
Android Telefonlarda Mobil Uygulama Sorunu

Android Telefonlarda Mobil Uygulama Sorunu

Artık hemen hemen hepimiz akıllı telefon kullanıyoruz. Hayatımızın en önemli parçaları haline gelen bu akıllı telefonların en yaygın sürümlerinden biri ise kuşkusuz Android. Bilgisayarlarla ve çoğu işletim sistemiyle uyumlu olan bu işletim sistemi ise bünyesinde on binlerce mobil uygulama barındırmasıyla dünyada birinci sırada.


Bu mobil uygulamalar ve onların çeşitliliği kuşkusuzdur ki hayatımızı kolaylaştırıyor. Kimi zaman spor uygulamaları, haber kanallarının mobil uygulamaları ve de e – posta akışı sağlayan mobil uygulamalar sayesinde işlerimizi çok hızlı bir şekilde halledebiliyoruz. Kimi zaman ise Facebook, Twitter, Instagram gibi mobil uygulamalarla eğlenebiliyor, vakit öldürmek için oyunlar oynayabiliyoruz.


İşler bazen istediğimiz gibi gitmeyebiliyor ve bu uygulamar kendisinden bekleneni gerçekleştiremiyor. Hatta son zamanlarda Android kullanıcılarını bu konuda hayal kırıklığına uğratıyor. Şöyle ki internet aramalarında Android telefonlarda mobil uygulama sorunu birçok kez aratılmış ve üzerine bolca tartışılmış. Bu nedenle ben de size bu yazımda sorun nedir ve nasıl çözülebilir sorularını açıklayacağım.


Android sistemindeki mobil uygulamalarda en çok karşılaşılan sorunlar şunlardır;


* Uygulamanın donması, telefonun takılmasına yol açması veyahut telefonu yavaşlatması,
* Uygulamanın Play Store’dan yüklenememesi,
* Uygulamanın yavaş tepki vermesi veya belli bir süreden sonra otomatik olarak durmasıdır.


Öncelikle sorunları çözüme kavuşturabilmek için sorunun tam olarak nedenini bulmalıyız. Kendimize şu soruları sormamız faydalı olacaktır;


* Bu sorun yazılımsal bir sorun mu ?
* Bu sorun uygulama yüzünden mi oluşmakta?


Nedeni ise şu; bazen bir uygulamanın takılması ya da yavaş çalışması ve telefonun açılıp kapanmasına sebep olması telefonun en son güncellemeye sahip olmadığından ya da uygulamanın sürümü ile telefonun sürümü uyuşmadığından oluşabilir. Böyle bir durumda ilk önce mobil uygulama güncellenmeli sorun hala daha çözülmediyse telefonunuz güncellenmelidir. Bu yazılımsal bir sorundur.


Bazı mobil uygulamalar aktif bir internet bağlantısına ihtiyaç duyar. Eğer böyle bir mobil uygulamanın çalışmadığından yakınıyor iseniz internet bağlantınızı kontrol edin. İnternet bağlantısının sorun oluşturduğu başka bir durum ise Play Store güncellemeleri ya da uygulama indirimi. Eğer uygulamaları indiremiyorsanız ve ya Play Store devamlı olarak takılıyorsa internet bağlantınızı kontrol edin eğer bununla çözüme ulaşamıyorsanız Play Store’daki önbelleği temizleyin ve Play Store’u güncelleyin. Halen daha çözüme ulaşamazsanız telefonunuzun teknik bir arızası olabilir.


Eğer bağlantı, sürüm ve güncellemelere dair herşey uygun ise sorunumuz mobil uygulamadan kaynaklanmakta.
Bu durumlarda uygulamayı silip yeniden yükleyebilir ve böylece indirme esnasında oluşmuş olası sorunları ortadan kaldırabilir, inmeyen uygulamalar için telefonunuzda daha fazla hafıza alanı açabilir, son bir çare olarak da uygulamayı oluşturan kurum veya kişilere ulaşabilir ve onlardan destek alabilirsiniz.

  • HİZMETLERİMİZ

    web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

    windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

    mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

  • Ürünlerimiz