Mobil Dünyada Kendinize Yer Açın.
Android Dünyası Kullanıcılarına Kaliteyi Ucuza Sunuyor

Android Kullanıcılarına Kaliteyi Ucuza Sunuyor

29 Eylül 2015 günü son kararlı sürümü olan 6.0.1 Marshmallow ‘u kullanıcılarına sunan Android, gelişen teknoloji ile daha da büyüyor ve hayatımızın her alanında yanımızda olan yazılımları daha ulaşılabilir ve ucuz hale getiriyor.


2005 yılında Google Inc. tarafından Android Inc.’un satın alınması ile atılan dev adım Google’ın telefon üreticileriyle birlik olup Open Handset Alliance birliğini kurmasıyla taçlandırılmış ve taşınabilir mobil cihazlara işletim sistemi, yazılım, uygulama (aplikasyon) ve hatta donanım üretme hamlesi ile büyüyüp devleşerek Android’ i dünyanın en çok kullanılan taşınabilir cihaz yöneticisi haline getirmiştir. Açık kaynak kodlu bir işletim sistemi olması yönüyle kullanıcılarına Android uygulama geliştirme imkanı sunan şirket, bireysel girişimci ve geliştiricilerin elinden tutmasıyla özgün ve marjinal yapısını tüm dünyaya gösteriyor.


mobil uygulama android uygulama


Android ve Google Anlaşması


Dünya genelinde Android kullananların sayısı 1 milyarı geçti. Android’i popüler yapan faktörler arasında milyar mertebesine ulaşan kullanıcı sayısının yanı sıra geniş bir programcı ve geliştirme uzmanı kadrosu bulunuyor. Açık kaynak kodlu olmanın avantajını popülerlik ve çok kazanma meyvesi olarak toplayan Android aynı zamanda uzman kadrosunun gücü ile her geçen gün daha da büyüyor. App Store’ a alternatif olan Android Market’ini 28 Ekim 2008’de kuran şirket, Mart 2012’de bu marketi Google Müzik ile birleştirerek Google Play Store çatısı altında toplandı ve Google’ın popülerlik ve isim gücünü çok iyi kullandı. Dünyanın siyasi kutuplaşmasına benzer olarak teknoloji dünyası da Apple – Microsoft kutupları arasında sıkışmışken ortaya böyle bir imkanın çıkması teknoloji severleri rahatlattı ve piyasanın pahalılığına bir son vererek son kullanıcının kaliteyi ucuza almasını sağladı. Üstelik Android uygulama dünyası Google Play Store ile rakiplerine kıyasla çok daha ucuz ya da tamamen ücretsiz uygulamaları kullanıcılarla buluşturuyor.


Müzik, kitap, film, video oyun, Android cihazlar için geliştirilmiş uygulamalar, Cloud bulut sistemi gibi hizmetleri kapsayan Google Play Store 2011 yılının ilk çeyreğinde 9 milyar ABD dolarını geçen cirosuyla ekonomi tarihinde de önemli bir rekora imza atmıştır.


360 Derece Sanal Gerçeklik!


Son zamanlarda çok konuşulan bir başka konu ise 360 derece video kayıt ve yürütmesi ile sanal gerçeklik uygulamaları ve sanal gerçeklik donanım sitemleri. Gerçekçi simülasyon sistemleri, 360 derecelik 3 boyutlu sinema sistemleri, heyecan verici video oyun sistemlerini tek bir akıllı telefon ve küçük bir sanal gerçeklik maskesine sığdıran Android, bu sistemlerin çalışması için gerekli yazılımları ise Google Play Store üzerinden ücretsiz olarak kullanıcılarına sunuyor.


Samsung desteğiyle hazırlanan Android mobil uygulama geliştirme projeleri ise kullanıcılara program dili bilmeden Android aplikasyonu oluşturma lüksünü yine ücretsiz olarak sunuyor.

  • HİZMETLERİMİZ

    web platform .Net framework, Asp.Net, MVC, HTML5 teknolojileri ile müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik dinamik web uygulamaları

    windows platform C# .Net, WPF, Console teknolojileri ile kullanıcı dostu masaüstü uygulamalar

    mobil platform iPhone - iPad için xCode, android telefonlar için Android Studio, Windows Phone için Visual Studio üzerinde native uygulamalar

  • Ürünlerimiz